Krzysztof Franciszewski

Wyprawa 4x4 powstała wiosną 2001 roku zaś jej doświadczenie opieramy na pracy zawodowej w dziedzinie 4x4 od 1998 roku oraz hobby od 1989 roku.

Naszym pierwszym przedsięwzięciem była organizacja I-ej Edycji Imprezy Przygodowo-Przeprawowej Żelazna-Wiosna 2001. Kultowa "Żelazna" i jej kolejne edycje stały się jedną z najbardziej prestiżowych i lubianych w Polsce imprez o charakterze przygodowo-przeprawowym.

Pomysłodawcą i założycielem firmy jest Krzysztof Franciszewski "Kylon", który od ponad 30 lat zajmuje się czynnie Off-Road’em. Łączy pasję z pracą zawodową - lubi to co robi, robi to co lubi.

Serdecznie zapraszamy do siedziby naszej firmy, gdzie czeka na Państwa przyjazna atmosfera i fachowa obsługa. Przy kawie lub gorącej herbacie na wygodnej kanapie podpowiemy jak usprawnić Twój samochód terenowy, co zabrać na wyprawę, opowiemy o własnych przygodach lub posłuchamy Twojej historii – jesteśmy ludźmi z krwi i kości. O Krzysztofie w kilku punktach:

  • - współorganizator i organizator wielu rajdów i imprez o charakterze przeprawowo-przygodowym
  • - uczestnik kilkudziesięciu rajdów samochodów terenowych w Polsce
  • - były członek zarządu Klubu Miłośników Samochodów Terenowych "WERTEP"
  • - członek Stowarzyszenia Toyota Land Cruiser Owners Club Poland
  • - trzykrotny uczestnik rajdu BERLIN-BRESLAU
  • - pomysłodawca sklepu i kierownik serwisu 4x4 Off-Road
  • - współorganizator pierwszego w Polsce Zlotu Garbusów
  • - mistrz Polski w rajdach nawigacyjnych w klasie Debiutanta
  • - uczestnik wielu rajdów nawigacyjnych
  • - uczestnik rajdów KJS w barwach Politechniki Warszawskiej wydz. SIMR
  • - płetwonurek CMAS

Wyprawa 4x4 - od 2001 roku

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem prężniej działającej w Australii - firmy Terrain Tamer, która od ponad 50 lat zajmuje się samochodami terenowymi. Terrain Tamer jest między innymi przedstawicielem takich marek jak: Safari Snorkel, Koyo, NOK, 55. Jest producentem najbardziej znanych zestawów naprawczych opartych o oryginalne części.

Nasza firma jest również bezpośrednim importerem i przedstawicielem na Polskę układów wydechowych Tecinox , namiotów dachowych James Baroud oraz wyposażenia ACAYX.

Jesteśmy autoryzowanym punktem sprzedaży niemieckiej firmy zajmującej się tuningiem Mercedesów - ORC, zawieszeń OLD MAN EMU, wyposażenia ARB, oświetlenia RIGID oraz LAZER, tarcz hamulcowych DBA, tulei zawieszenia Nolathane. Od 2021 roku jesteśmy autoryzowanym dealerem zabudów EGOE.

Nieustannie rozwijamy współpracę z kilkunastoma firmami 4x4 w Polsce i za granicą. Jesteśmy liczącymi się partnerami handlowymi kilku dużych hurtowni 4x4 w Europie. Dostarczamy wyposażenie samochodów terenowych do dealerów Toyoty, Suzuki, Mercedesa oraz Nissana oraz wielu serwisów w Polsce i za granicą.

Organizujemy imprezy przygodowo-przeprawowe, profesjonalne szkolenia jazdy samochodem terenowym i obsługi sprzętu 4x4 oraz pikniki off-roadowe.

Biorąc udział w wielu rajdach samochodów terenowych staramy się na bieżąco zdobywać nowe doświadczenia w zakresie jazdy oraz przygotowywania imprez. Poświęcamy uwagę nie tylko rajdom ekstremalnym, ale duży nacisk kładziemy na turystykę samochodem terenowym.

Zapraszamy do odwiedzenia nie tylko naszej strony internetowej www.wyprawa4x4.pl oraz sklepu internetowego, ale również sklepu i warsztatu w naszej siedzibie na ul. Modlińskiej

Kompetencje i doświadczenie

Od chwili powstania naszej firmy stale rozwijamy swoje doświadczenia na rynku samochodów terenowych - ich obsłudze, przebudowach, specjalistycznych adaptacjach oraz przygotowaniu do jazdy w terenie.

Nasza praca jest naszą pasją.

Zajmujemy się sprzedażą części, akcesoriów i sprzętu 4x4. Montujemy dodatkowe wyposażenie w samochodach terenowych, tj. zawieszenia, dodatkowe wloty powietrza (snorkele), wyciągarki, bagażniki, zderzaki, łączność czy nawigację GPS. Przygotowujemy kompleksowo samochody terenowe do wypraw oraz turystyki off-road.

Akcesoria montujemy nie tylko w samochodach biorących udział w rajdach czy turystyce terenowej, ale także w pojazdach użytkowych dla GOPRU, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Lasów Państwowych i Straży Leśniej, IMGW oraz innych służb państwowych.

Wszystkie zakupione u nas produkty możecie Państwo zamontować w naszym serwisie. W każdej chwili służymy swoją wiedzą i poradą.

Oprócz sprzedaży części samochodowych rozwijamy prężnie ofertę sprzętu outdoorowego. Jeżdżąc i organizując wyprawy testujemy większość sprzętu, który trafia na półki naszego sklepu.

Dziś firma Wyprawa 4x4 jest liderem na rynku w zakresie sprzedaży akcesoriów oraz przygotowania samochodów terenowych do wypraw. Nasza wiedza poparta jest wieloletnią praktyką i doświadczeniem.

Nieustannie, często jako pierwsi, wprowadzamy na Polski rynek nowości ze świata terenówek. Jest to cecha wyróżniająca nas spośród innych firm.

Od początku przyświeca nam ten sam cel – radość z jazdy samochodem terenowym.