Poza asfaltem

Samochód terenowy to nie tylko dziury z błotem po klamki, pogięte blachy, urwane półosie i wiszenie na trawersie. Samochód terenowy to pewien styl życia. Doskonałym rozwiązaniem dla połączenia stylu życia z wakacjami jest turystyka off-roadowa.

Niekoniecznie trzeba jechać na koniec świata. Niekoniecznie trzeba mieć samochód przygotowany do ekstremalnych rajdów. Właśnie na takie wyjazdy serdecznie zapraszamy.

Plan jest prosty. Mieszkamy w namiotach lub w fajnych klimatycznych hotelikach, zabieramy wszystko, co potrzebne do biwakowania i w drogę. Zwiedzamy ciekawe miejsca, jeździmy w góry, nad morza, rzeki, łąki - daleko od cywilizacji. Miło spędzamy czas, a przy okazji możemy popływać na pontonie, powspinać się ścieżką górską.

Nasz kierunek to min. Polska, Słowenia, Chorwacja, Rumunia, Francja, Północna Afryka oraz wiele innych zakątków świata. Tam gdzie czeka na nas dużo terenu.

Niezbędne dla Ciebie

Dylemat przed, którym stajesz podczas każdej eskapady - co może mi być potrzebne lub nam jako ekipie. Mozolnie odtwarzasz listę rzeczy, które na ogół pakujesz do plecaka podczas pieszych górskich wędrówek - ten kierunek jest jak najbardziej właściwy. Rzeczy osobiste, dokumenty, szczepienia, ubezpieczenia, kasa...

Coraz częściej na wyprawy zabieramy naszych milusińskich - o nich też pamiętamy i wiemy co dla nich przygotować. Jak zapewnić im komfort, bezpieczeństwo i radość z wspólnego wyjazdu.

Dobrodziejstwo wykorzystania samochodu jako "magazynu" rzeczy potrzebnych, niezbędnych lub takich, które mogą się ewentualnie przydać jest ogromne. W końcu do samochodu zmieści się grill, suszarka do włosów dziewczyny a nawet komplet krzeseł ogrodowych razem z parasolem.

Chętnie doradzimy jak przygotować się do wyjazdu - wpadnij do nas - pogadamy ;).

Niezbędne dla auta

Co powinniśmy mieć ze sobą w samochodzie – czyli „przydaśki”. Temat – rzeka. Zawsze znajdzie się coś co mogło się przydać, czego właśnie zabrakło a nie mieliśmy tego na pace.

Musimy tylko mieć na uwadze masę naszego samochodu i to żeby silnik miał siłę go toczyć – nie mówiąc już o jego właściwościach terenowych.

Co zapakować zależy też od rodzaju wycieczki na jaką się wybieramy, na jak długo i jak daleko pojedziemy. Czy wybieramy się sami, czy w kolumnie kilku samochodów oraz to jakim samochodem jedziemy. Są rzeczy przydatne na co dzień i podczas wyjazdu.

Wyciągarki, zderzaki, bagażniki, kanistry, skrzynie, taśmy, liny, szekle, trapy, nawigacja, tablety, kompresory, lodówki, rolety, namioty...

Szpejowanie jest oczywiście bardzo przyjemną czynnością ale w razie czego pomożemy odnaleźć zdrowy rozsądek.